poniedziałek, 29 maja 2017

NAUKOWCY: WITAMINA "C" PODANA DOŻYLNIE POMAGA NISZCZYĆ RAKA

Naukowcy: witamina C podana dożylnie pomaga niszczyć raka 


Podawanie dużych dawek witaminy C w formie dożylnej może w znaczący sposób przyspieszyć zabijanie komórek rakowych - wynika z opublikowanych w Stanach Zjednoczonych badań laboratoryjnych. Naukowcy mówią o przełomie, bo efekty badań są imponujące.
Tekst podsumowujący badania pojawił się w czasopiśmie "Science Translational Medicine". Autorzy badań, opierając się na wynikach przeprowadzonych eksperymentów, wzywają teraz rząd USA do natychmiastowego sfinansowania dalszych testów i badań na dużej grupie pacjentów.
WHO: Nadciąga "tsunami" zachorowań na nowotwory Światowa... czytaj dalej » Witamina C w formie zastrzyku
Z eksperymentów przeprowadzanych głównie na myszach, ale również na 22 pacjentkach z nowotworem jajnika w zaawansowanej fazie oraz na samych komórkach rakowych w laboratorium wynika, że duże dawki witaminy C połączone z chemioterapią nie tylko zatrzymują postęp nowotworu w organizmie, ale bardzo często prowadzą do przyspieszonego umierania komórek rakowych. 
Naukowcy sugerują, że najlepszą metodą wspomagania kuracji byłyby dla pacjentów zastrzyki dożylne, bo dzięki nim witamina C działała szybko i docierała do miejsc, w których jest najpotrzebniejsza. Doustne podawanie witaminy C nie dało podobnych efektów w terapii.
Ekipa naukowców z Uniwersytetu w Kansas stwierdziła, że po wchłonięciu przez ciało witaminy i rozpoczęciu jej "walki" z rakiem, zdrowe komórki znajdujące się nawet w bezpośrednim sąsiedztwie rakowych, nie umierają. Nie pogarsza się też ich kondycja. Dodatkowo, witamina C stosowana w czasie chemioterapii wykluczała wiele efektów ubocznych u pacjentek. Z raportu wynika, że czuły się lepiej i lepiej funkcjonowały w trakcie terapii. Naukowcy martwią się jednak możliwością szerokiej dystrybucji tej metody.
Firmy farmaceutyczne nie mogą bowiem - zgodnie z prawem - opatentować produktów naturalnie występujących w przyrodzie w formie dożylnej. 
Autor: adso/jk / Źródło: BBC
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz