DIETA ZAKWASZENIE ORGANIZMU

Uwaga!
Wszystkie materiały prezentowane w serwisie Terapie Naturalne służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem. 


                              Wszechświat dąży do równowagi. Nasze ciała również. Nadużycia wobec organizmu, takie jak wszechobecny stres, mała aktywność fizyczna oraz niewłaściwa dieta powodują zaburzenia homeostazy (równowagi) organizmu, którą organizm za wszelką cenę próbuje odzyskać. Jednak po latach zaniedbań nawet najsilniejszy organizm nie wytrzymuje ciągłych batalii z niezdrową żywnością i staje się zakwaszony. Skutkuje to ogólnym osłabieniem organizmu, podatnością na choroby, a w dalszej perspektywie szeregiem chorób.
Ale kwas!
Odpady kwasowe, takie jak cholesterol, kwas moczowy i kwas octowy są normalnym wynikiem zdrowego metabolizmu. Tak więc nawet przy zdrowej diecie i stylu życia tworzenie się kwasu jest czymś nieuniknionym – z niewielkimi ilościami kwasu organizm jest w stanie sobie poradzić. Jednak problem zaczyna się wtedy, gdy organizm traci równowagę kwasowo-zasadową na rzecz zneutralizowania nadmiaru kwasu. A następuje to głównie w chwilach gdy, spożywamy duże ilości tzw. produktów kwasotwórczych. Brzmi tajemniczo, ale tylko w nazwie. W praktyce są to tak dobrze nam znane mięso, węglowodany, napoje gazowane, kawa, czarna herbata, alkohol, nikotyna i szereg innych produktów. Zakwaszenie organizmu powodują również stres, leki, zbyt mała lub nawet zbyt intensywna aktywność fizyczna.
Co się dzieje z organizmem, gdy jest on zakwaszony? Otóż zmniejsza się jego zdolność do regeneracji uszkodzonych komórek, zdolność do detoksykacji metali ciężkich, zdolność organizmu do wchłaniania składników mineralnych i odżywczych. Po wielu latach zaniedbań stwarza to idealne środowisko do rozwoju poważnych chorób takich jak nowotwór, choroby psychiczne, miażdżyca, osteoporoza, cukrzyca, a nawet Alzcheimer, Parkinson.
Objawy zakwaszenia organizmu
Tak jak w przypadku każdej dysharmonii organizm wysyła nam sygnały. Zakwaszenie organizmu charakteryzuje się m.in.:
- ciemne kręgi pod oczami, częste przeziębienia, mroczki przed oczami, gorycz lub kwas w 
ustach, obłożony język, problemy trawienne, nudności, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia 
pęcherzyka żółciowego, bóle mięśni, uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre i 
przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów, reumatyzm, wypadanie włosów,
 kruche paznokcie, próchnica, parodontoza, sucha skóra, zakażenia grzybicze, trądzik u 
nastolatków i dorosłych, problemy z cerą, cellulitis, szybkie męczenie się i uczucie ciągłego 
zmęczenia, obniżony popęd seksualny, nadwaga, napady głodu, kamienie nerkowe,
 podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie, nieprawidłowe ukrwienie rąk i nóg, zawroty
 głowy, bóle głowy, migreny.

Żywność a zakwaszenie organizmu

Równowaga pH krwi i tkanek powinna polegać na diecie 70-80% produktów zasadowych i nie więcej niż 20-30% produktów kwasowych. Co najmniej połowę produktów zasadowych powinno spożywać się na surowo. Jeśli masz problemy zdrowotne, to tym szybciej powrócisz do równowagi, im więcej w Twojej diecie będzie produktów zasadowych. Odczyn kwasowy lub zasadowy dotyczy odczynu, który powstaje po ostatecznym strawieniu danego produktu. Tak więc cytryna, mimo że ma kwaśny smak, po strawieniu ma odczyn zasadowy. PH krwi powinno wynosić 7,35 – 7,41, jeżeli ono spada poniżej tych wskaźników powoduje to stan chorobowy. Oto krótka wskazówka dotycząca kwasowości niektórych warzyw, owoców i produktów.
Produkty wysoko- i średniokwasotwórcze (pH > 5 – 6,9) – ryby, jaja, mięso, wędliny, cukier, biała mąka i produkty na bazie białej mąki, ryż, sery żółte, czarna herbata, kawa, kakao i czekolada, piwo, orzeszki ziemne.
Produkty słabo kwasotwórcze (pH do 7) – kasza gryczana, orzechy laskowe, orzechy nerkowca, twaróg, orkisz i produkty na bazie orkiszu.
Produkty neutralne (pH 7) – świeże masło i śmietana, jogurty naturalne, oleje
Produkty średnio i mało zasadotwórcze (pH 7 – 8) – zielona herbata, kalafior, cebula, roszponka, kiełki pszenicy i orkiszu, wiśnie, czereśnie, dojrzałe jabłka, gruszki, śliwki, oliwa oliwek, migdały, buraki, brokuły, kapusta, marchew, seler, pomidory, ziemniaki, chrzan, fasolka szparagowa, kalarepa, por, szczaw, szpinak (gotowany), awokado, dojrzałe banany i winogrona, słodkie brzoskwinie, mandarynki, pomarańcze, cytryny, maliny, truskawki.
Produkty wysoko zasadotwórcze (pH 9,0 – 8,1) – grzyby – prawdziwki, kurki, ogórki, bakłażany, dynie, cukinie, sałaty liściaste, botwina, szpinak (surowy), czarna rzodkiew, świeżo wyciskane soki warzywne, kiwi, arbuz, ananas, świeżo wyciskane soki owocowe, suszone owoce – daktyle, figi, rodzynki;
Co zrobić, jeśli trudno rozstać się ze schabowym, czyli słów kilka o suplementach diety
Nic nie zastąpi codziennej odpowiednio dobranej diety i aktywności fizycznej. Jednak zdrowe nawyki żywieniowe warto wspomóc suplementami diety – zwłaszcza, jeśli trudno rozstać się z dawnymi, niezdrowymi nawykami, a w naszym menu przeważają produkty zakwaszające. Suplementy są wskazane również dla osób, których tempo życia nie pozwala na samodzielne stanie nad garnkami i gotowanie zdrowych posiłków. Ostatnio na polskim rynku ukazały się nowe suplementy diety, które oprócz równoważenia pH dostarczają organizmowi witamin, minerałów, aminokwasów i flawonoidów.

Opis i działanie:

Zrównoważony stosunek kwasów do zasad w organizmie jest niezbędny dla naszego zdrowia. W zakwaszonym środowisku krwinki stają się coraz mniej elastyczne i coraz sztywniejsze, dlatego minerały zasadowe zawarte w ProBalance LR stanowią silne wsparcie w walce z zakwaszeniem organizmu.
ProBalance LR zawiera podstawowe składniki mineralne, które są dla naszego organizmu łatwo i szybko przyswajalne. Dostarcza wyselekcjonowanych zasadowych soli mineralnych. Ma dużą zdolność wiązania kwasów. Ma działanie zasadowe. Zawiera wapń, magnez, potas, sód, krzem, miedź, molibden, chrom.Zakwaszenie organizmu ma swoje następstwa w powstawaniu różnych dolegliwości: nadciśnieniu, miażdżycy, cukrzycy, nowotworach, nadwadze. Może powodować zmęczenie i brak koncentracji. Brak równowagi zasadowo-kwasowej może być przyczyną zaburzenia snu, napięcia nerwowego i wypadania włosów.

Potas 

Bierze czynny udział w przewodzeniu impulsów elektrycznych między komórkami nerwowymi. Usprawnia pracę mózgu. Reguluje równowagę wodną organizmu i utrzymuje prawidłowy rytm serca. Reguluje/obniża ciśnienie krwi, a także bierze udział w usuwaniu produktuów przemiany materii.

Magnez

Stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Bierze udział w przemianie węglowodanów, białek, tłuszczy dodatkowo poprawia pamięć i myślenie. Magnez odpowiedzialny jest za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego. Pierwiastek ten poprawia trawienie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach. Reguluje pracę tarczycy, rozszerza drogi oddechowe. Reguluje napięcie mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji. Magnez łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Wapń

Od wapna zależy nasz układ kostny i stan naszych zębów. Reguluje pracę układu nerwowego, serca i ciśnienia tętniczego. Wapń wspomaga leczenie alergii, a także krzepliwości krwi. Jest potrzebny do działania wielu hormonów. Niezbędny do funkcjonowania mięśni. Bierze udział w procesach metabolicznych żelaza. Pomaga zachować prawidłowy rytm serca. Wapń jest bardzo ważnym elementem przy budowie komórek i niezbędny do budowy szkieletu. Ułatwia gojenie się ran. Posiada działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Miedź

Bierze udział w wielu procesach przemian metabolicznych, w syntezie hemoglobiny, ma wpływ na metabolizm lipidów. Bierze udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek i w tworzeniu kości.

Sód 

Reguluje utrzymanie odpowiedniego ciśnienia osmotycznego i równowagi kwasowo-zasadowej. Jest bardzo ważny w zachowaniu prawidłowej pobudliwości mięśni. Zapewnia prawidłową czynność nerwów. Sód wpływa na prawidłową pracę układu krążenia. Reguluje bilans wodny.

Molibden

Uczestniczy w procesach odtruwania organizmu. Hamuje rozwój nowotworów. Jest pomocny przy leczeniu trądziku. Ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Chrom

Bierze udział w procesach przemiany materii, zapobiega powstawaniu miażdżycy. Łagodzi bóle głowy i uspokaja. Posiada dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Reguluje poziom cukru we krwi. Przeciwdziała powstawaniu otyłości, hamuje apetyt.

Krzem

Krzem został nazwany pierwiastkiem młodości, ponieważ młode organizmy zawierają więcej krzemu niż starsze. W miarę upływu lat poziom krzemu spada, a wzrasta poziom wapnia. Pojawiają się wówczas procesy miażdżycowe.
Niedobór krzemu powoduje między innym osteoporozę, deformację stawów, tkanki łącznej i zapalenie dziąseł. Przewlekle niedobory krzemu powodują także krwawienia z dziąseł i nosa, stany zapalne powiek i spojówek. Ze względu na zakwaszenie środowiska i praktyki zobojętniania środowiska związkami wapnia, krzem w glebie wypierany jest przez pierwiastek antagonistyczny - wapń.

Wapniowanie gleb w rolnictwie powoduje, że coraz mniej krzemu znajduje się w roślinach, a co za tym idzie w pozostałej części łańcucha pokarmowego, którego ostatnim ogniwem są ludzie.
Krzem jest pierwiastkiem ultraśladowym, korzystnie oddziaływuje na tkankę łączną i kapilary. Zapewnia dopływ tlenu. Przyczynia się do mineralizacji tkanki kostnej. Jest elementem komórek wytwarzających kość.

Skład:

Wybrane zasadowe sole mineralne (wapń, magnez, potas, sód, krzem, miedź, molibden, chrom), pierwiastki śladowe, nie zawiera laktozy.

Zalecane dawkowanie:

3 x 4 tabletki dziennie
Opakowanie 360 tabletek - 119 zł
Więcej informacji o PROBALANCE LR tel 692 621 130