środa, 4 stycznia 2017

PIERWSZE OBJAWY PRZEZIĘBIENIA. DOMOWE SPOSOBY

Pierwsze objawy przeziębienia. Domowe sposoby by zatrzymać infekcję

Pierwsze objawy przeziębienia takie jak drapanie w gardle, kichanie i cieknący nos, dreszcze, podwyższona temperatura, kiepskie samopoczucie czy ogólne rozbicie można zwalczyć w zarodku i nie dopuścić do rozwoju infekcji pod warunkiem, że szybko zareagujemy.
Ważne jest by dać sobie szansę na odpoczynek zarówno fizyczny jak i psychiczny, przestać myśleć o problemach lub zaległościach w pracy (stres osłabia układ immunologiczny), wzmocnić i rozgrzać organizm, dostarczyć duże dawki witamin szczególnie witaminy C, której organizm podczas infekcji traci ogromne ilości oraz przedsięwziąć środki zapobiegające namnażaniu się drobnoustrojów.pierwsze-objawy-przeziebienia-domowe-sposoby-by-zatrzymac-infekcje
Najgorsza rzecz, gdy wirusy już nas dopadną, to łykanie tabletek i brak odpoczynku. Co prawda obniżymy gorączkę czy zmniejszymy ból głowy, ale nie wspomożemy walki z infekcją. Popularne leki na przeziębienie hamują odpowiedź zapalną przez co obniżają odporność w czasie gdy wirus dostał się do organizmuPierwsze objawy przeziębienia – sposoby szybkiego reagowania
Woda utleniona
Położyć się na boku, zakroplić do jednego ucha 3-4 krople wody utlenionej, poczekać 3-5 minut, nadmiar spienionej wody usunąć wacikiem z zewnętrznego ucha. Następnie zabieg powtórzyć na drugim uchu. Powtarzać czynność co 2-3 godziny tylko w ciągu pierwszych 12 godzin od czasu zaobserwowania objawów infekcji.
Dobrze równocześnie płukać gardło roztworem wody z woda utlenioną i solą. Na szklankę ciepłej wody 1 łyżeczka soli i 4 łyżki lub więcej wody utlenionej. Po płukaniu koniecznie wyszczotkować zęby.
boraks grzybica
Moczenie stóp
Nalać do miski gorącej wody, dosypać ½ szklanki soli , można dodać 2,3 krople olejku eterycznego np. goździkowego.  Moczyć stopy w wodzie z solą 15-20 minut. Co jakiś czas dolewać gorącej wody, by utrzymać temperaturę. Po zabiegu wytrzeć dokładnie stopy, wmasować spirytus lub maść kamforową, nałożyć grube wełniane lub bawełniane skarpety i położyć się do łóżka.
Rozgrzewająca kąpiel
Do gorącej kąpieli wsypać szklankę soli, dodać kilka kropli olejku eterycznego np. miętowego, eukaliptusowego, oregano tymiankowego, lawendowego, sosnowego. Pozostać w kąpieli 10 do 15 minut. Po kąpieli grubym ręcznikiem wycierając ciało robić szybki i energiczny masaż. Gdy skóra się zaróżowi, nałożyć ciepła piżamę, skarpety i położyć się do łóżka.
Kąpiel poprawia ukrwienie, łagodzi bóle mięśni natomiast parujące olejki eteryczne wnikają do śluzówki dróg oddechowych, zapobiegają namnażaniu się bakterii. Kąpiel nie jest wskazana przy wysokiej gorączce powyżej

pierwsze-objawy-przeziebienia-inhalacja
Inhalacje
Inhalacje  z dodatkiem ziół lub naturalnych olejków eterycznych nawilżają i oczyszczają śluzówkę z wirusów, bakterii i drobinek kurzu zapobiegają namnażaniu się drobnoustrojów.
Para wodna wraz z maleńkimi cząsteczkami substancji aktywnych trafia dokładnie tam, gdzie rozwija się infekcja – czyli do nosa, gardła, oskrzeli i płuc. Dlatego inhalacje przynoszą natychmiastową ulgę. Ponadto dzięki ciepłej parze powietrze w pomieszczeniu staje się wilgotniejsze.
Inhalację warto zastosować od razu gdy zaczynamy kichać lub czujemy lekkie drapanie w gardle, wtedy jest ogromna szansa, że infekcja się nie rozwinie.
Do miski z 2 litrami wrzątku wsypać 3-4 łyżki ziół takich jak szałwia, rumianek, lawenda, tymianek, oregano, igły sosnowe  lub dodać kilka kropli naturalnego olejku np. sosnowego, eukaliptusowego, rozmarynowego, goździkowego, miętowego, tymiankowego, z drzewa herbacianego, lawendowego, szałwiowego.  Dodać 1 łyżkę soli. Nachylić się nad miską,  wdychać parę ustami a wydychać nosem i odwrotnie na zmianę przez kilka minut.
UWAGA:
Nie wykonywać inhalacji od razu po większych posiłkach, wysiłku fizycznym ani kiedy jest się głodnym.
Po parówce przekrwiona błona śluzowa staje się wrażliwsza na zimno, dym, spaliny. Nie wychodzić z domu, a osoby palące nie powinny sięgać po papierosa ½ przed i 2 godziny po zabiegu.
Małym dzieciom nie dawać do wdychania mięty.
Bańka chińska
Umieścić bańkę chińską na siódmym kręgu szyjnym. To najbardziej wystająca wypustka na szyi, kiedy się schylamy. Jest to punkt, który łączy się z innymi organami. Po przystawieniu bańki, krew wypływa z naczyń i przedostaje się do tkanek. Organizm traktuje je jak intruza i wysyła w to miejsce białe krwinki.
Nacieranie pleców i klatki piersiowej
Na noc natrzeć plecy i klatkę piersiową olejkiem lub maścią kamforową, maściami z dodatkiem majeranku, tymianku, rozmarynu, eukaliptusa, mięty lub smalcem z dodatkiem wybranego olejku eterycznego ewentualnie zrobić taki okład z miodem
W przypadku cieknącego nosa okolice nosa i uszu posmarować maścią z tygrysem lub inną na bazie olejków eterycznych lub maścią majerankową PRZEPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz